Symboly města
Nová identita
Tady pramení pohoda, příroda, kultura, relax, atd. to je nový způsob komunikace města Luhačovice s veřejností. Nový vizuální styl, který zavedlo město Luhačovice se objevil na budovách, vlajkách, plakátech, letácích, propagačních předmětech, ukazuje hravost, pohodu, sebevědomí. Představuje moderní, otevřené lázeňské město, které má co nabídnout a zároveň si váží a udržuje tradice a eleganci. Nový vizuální styl je současný, nápaditý a přitom jednoduchý, založený na výrazném logotypu, který doprovází svěží styl pestrých doplňkových ilustrací. V nové identitě vzniklo množství propagačních předmětů, které jsou oblíbeným suvenýrem.
Mimo to, se v některých případech využívá původní znak a prapor města.
Znak města Luhačovice
Ve stříbrném štítě na zeleném trávníku jabloň s plody, provázená vpravo krojidlem, vlevo radlicí, oboje modré.
Prapor města Luhačovice
List praporu tvoří tři svislé pruhy, modrý, bílý a modrý, v poměru 1:3:1. Uprostřed bílého pruhu jabloň, vysoká 6/7 šířky listu, z městského znaku.
Původ symbolů
Luhačovice měly v poli pečeti, datované rokem 1691, košatý strom (údajně jabloň) mezi krojidlem a radlicí. Když byly v roce 1936 povýšeny na město, nechaly si pořídit medaili s uvedenými symboly vloženými do štítu, čímž toto pečetní znamení dostalo charakter znaku.
Ten byl dočasně nakreslen v luhačovické pamětní knize. Strom v přirozených barvách byl nakreslen původně do modrého štítu. Zvolené barvy však zčásti odporovaly heraldickým pravidlům, podle nichž nelze klást ve znaku barvu na barvu. Heraldické barvy jsou červená, modrá, zelená a černá. V roce 1967 získaly obce zákonem právo používat městské znaky, tehdy byl celorepublikově zpracován soupis znaků měst a obcí. Tak se dostal znak Luhačovic z roku 1936, opravený tak, aby šlo jednoznačně o jabloň do publikace Jiřího Čarka Městské znaky v českých zemích (1983).
Když v roce 1994 požádaly Luhačovice o udělení praporu, doporučil Moravský zemský archiv autorovi návrhu panu Pavlů ze Zlína upravit i znak, tak aby odpovídal heraldickým pravidlům. K udělení symbolů Luhačovic v dnešní podobě došlo Rozhodnutím předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ze dne 2. září 1994.