Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 5. 2012 | Top článek | Autor: Olga Skovajsová

Otevření Rehabilitačního pavilonu

Otevření Rehabilitačního pavilonu

Od prvního května mohou klienti lázní využívat nově zrekonstruovaný Rehabilitační pavilon. Cílem modernizace je  nabídnout, klientům lázeňských hotelů a penzionů  v areálu lázní, nové prostředí pro tradiční luhačovické procedury.


 Zároveň je soustředěno více procedur v jednom objektu. Vodoléčebné lázně se postupně přestěhovaly do Rehabilitačního pavilonu. Ten v současné době nabízí 42 procedur oproti původním 11, které byly nabízeny klientům v době otevření pavilonu v roce 1986. Náročná rekonstrukce trvala pět měsíců a stála akciovou společnost 20 milionů korun.

„Vodoléčba byla ve stávajících prostorách hygienicky, techniky  a kulturně pro naše potřeby nevyhovující. To byl jeden z hlavních důvodů oprav a modernizace Rehabilitačního pavilonu. Tento krok vnímáme jako mezifázi. Budeme dál pokračovat v dalších objektech, které nejsou plně komplexní. Dalším cílem bude pro nás Morava. Kdy, to je otázkou financí a vhodného načasování," uvedl Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s.

V opraveném pavilonu, který byl poprvé uveden do provozu v březnu 1986, byl mimo jiné kompletně zrekonstruovaný bazén, přibil whirlpool, 6 vodoléčebných zařízení, 9 masérských pracovišť, 2 obkladová pracoviště, 2 parní boxy aj.  V sezonu by tu měli denně odbavit až 630 procedur.

V tomto objektu byla poprvé použita technologie recyklace použité vody, na kterou byly napojeny jak stávající vany, tak vany nově vybudované. Jedná se o vysoce efektivní způsob využívání vody, kdy je asi 8o procent použité vody po vyčištění vráceno zpátky do systému k dalšímu použití. Návratnost vynaložených nákladů ve výši 1,3 mil. Kč je plánována na dva roky.

„Voda se v recyklačním systému čistí přes pískový filtr, UV lampu a ozon. Dojde k celkovému  pročištění použité  vody, která se čerpadly vrátí do systému  a dá se použít při dalších procedurách. Tím šetříme životní prostředí a zároveň je to velká finanční úspora," vysvětlil Vladan Černý, ředitel hotelů Jurkovičův dům a Dům B. Smetany.

Opravou Rehabilitačního pavilonu mohou klienti lázní čerpat své procedury, místo v původních pěti objektech, pouze ve třech léčebných provozech – plně modernizovaném Inhalatoriu, Rehabilitačním pavilonu a Lázeňské poliklinice.

Nahoru