Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 12. 2018 | Aktuality z města | Autor: Hana Slováková

Jubilejní 30. ročník Štědrovečerního běhu Zahradní čtvrtí

Velké množství diváků, které neodradilo ani mrazivé počasí, se přišlo podívat na jubilejní 30. ročník běhu Zahradní čtvrtí.

V kategorii 0–6 let běželo 24 dětí, na prvním místě doběhl Matyáš Macka před druhým Theodorem Vaculou a třetím Viktorem Vančurou. Z dívek byla nejlepší Emílie Inka Slámová, druhá Viktorie Stackeová a třetí doběhla Viktorie Katriňáková. Mezi staršími dětmi (7–9 let) ze 17 běžců zvítězil Štěpán Plášek, druhý byl Matouš Mudrák a třetí Erik Máčala. V kategorii  dívek zvítězila Julie Slámová, druhá doběhla Denisa Velichová a třetí byla Berta Gregorová. Před hlavním závodem dospělých ještě následoval souboj dívek a chlapců ve věku 10–14 let, kterých se do závodu přihlásilo 20.  Nejlepší Šimon Sláma byl v cíli následován druhým Petrem Kmentem a třetím Martinem Tesařem, z dívek byla nejlepší Adéla Pišová, druhá doběhla Linda Hamšíková a třetí Daniela Krejčí. Závod dospělých, který běželo 52 mužů a 26 žen, tradičně ovládli místní orientační běžci. V závodě mužů zvítězil časem 5:21 Vojtěch Sýkora, druhý doběhl v čase 5:32 Štěpán Mudrák a třetí místo vybojoval Michal Hubáček (5:39). Z žen získala prvenství Magda Janková časem 6:52, druhá Barbara Vavrysová (7:26) a třetí doběhla Renata Michálková (7:35). Na závěrečném vyhodnocení mohli díky štědrým sponzorům organizátoři rozdělit hodnotné ceny. Oceněni byli i dva závodníci Libor Slezák a Jiří Zicha, kteří běželi všech třicet ročníků.