Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

30. 1. 2015 | Aktuality z města | Autor: Nikola Synek

Starostka jednala s členy osadních výborů

Starostka jednala s členy osadních výborů

Členové osadních výborů luhačovických místních částí Kladná Žilín, Polichno a Řetechov zavítali ve středu 28. ledna na luhačovickou radnici. Jednali zde se starostkou Marií Semelovou o tom, co občany žijící v uvedených lokalitách trápí a jak by bylo možné co nejefektivněji jednotlivé záležitosti řešit.


„Navazujeme tak na dobrou tradici z minulého volebního období, kdy se takovéto schůzky velmi osvědčily. Členové osadních výborů mohou samozřejmě přednést své záležitosti i na zasedání zastupitelstva. Schůzka s vedením města zaměřená pouze na téma místních částí ale dává další prostor k detailnějšímu projednání potřeb občanů daných lokalit a může přispět k rychlejšímu vyřešení záležitostí," poznamenala Semelová. Takováto setkání jsou proto naplánována i v dalších termínech, vždy den před zasedáním městských zastupitelů.

Na schůzce byl přítomen také vedoucí odboru správy majetku městského úřadu Jiří Šůstek, který upozornil například na rozdělení kompetencí. Tedy na koho z úřadu či městských organizací se v kterých věcech mají zástupci místních částí nejlépe obracet. Připomenul i nutnost správného doložení výdajů v místních částech.
Setkání se účastnil rovněž ředitel Technických služeb Luhačovice Josef Pučalík. Řada podnětů, se kterými zástupci místních částí přišli, se díky tomu projednávala na úrovni faktických možností řešení. Často šlo totiž o praktické záležitosti týkající se problémů technického rázu. Například špatný stav chodníků či cest nebo třeba zajištění lepšího zábradlí na mostku, které bude garantovat větší bezpečnost dětí.

Hovořilo se ale i o možnostech zajištění pracovníků, kteří by mohli v dané lokalitě pomáhat například s údržbou veřejných prostranství i dalšími věcmi v rámci takzvaných veřejně prospěšných prací. Ty mohou za přesně stanovených podmínek vykonávat lidé, kteří jsou delší dobu bez práce. Pokud si je město vytipuje jako dostatečně schopné a zodpovědné pro plnění požadovaných úkolů, může jim nabídnout časově omezenou možnost výdělku. Náklady na odměnu pracovníka jdou ale z dotací státu, takže město může tímto způsobem vyřešit řadu drobnějších potřeb s naprosto minimálními výdaji. Tato praxe se v současnosti v rámci Luhačovic osvědčila v Řetechově.

Starostka nabídla zástupcům místních částí do budoucna také další možnosti setkání i mimo plánované schůzky. Sjednali se zároveň předběžně termíny, ve kterých bude městská rada zasedat přímo v jednotlivých místních částech. „Je dobré o věcech, se kterými potřebují občané daných lokalit pomoci, jednat přímo v místě. Získá se tak lepší představa o konkrétní problematice i o možnostech jejích řešení," podotkla starostka

Nahoru