Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 8. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha info

Živá voda Luhačovicka - nová kniha o známých i neznámých místech nejen Luhačovického Zálesí

Kdo poznal nebo se chystá navštívit město Luhačovice, ví, že tyto slavné lázně, to jsou minerální prameny - Vincentka, Amandka, Ottovka a mnoho dalších. V okolí Luhačovic se dají nalézt desítky dalších, velmi lahodných, avšak často bezejmenných, pramenů života a zdraví - kyselek, sirnýc...


Kdo poznal nebo se chystá navštívit město Luhačovice, ví, že tyto slavné lázně, to jsou minerální prameny - Vincentka, Amandka, Ottovka a mnoho dalších. V okolí Luhačovic se dají nalézt desítky dalších, velmi lahodných, avšak často bezejmenných, pramenů života a zdraví - kyselek, sirných vod i poetických pramenů vody prosté, mnohdy však opředené tajemnými pověstmi a často označované jako zázračné. Autorka textu i fotografií knihy Živá voda Luhačovicka, Mgr. Marie Holečková, se podívala i do širšího okolí - projela velkou část Moravského Slovácka a nabízí Vám ve své knize tipy i na další přírodní a historické zajímavosti. Již názvy některých kapitol jako Posvátné studánky a poutní místa, Živá a mrtvá voda, Temná studánka Tatarka, Ztracená Cyrilka, Zlacká a další studánky Chřibů napovídají, že se dozvíme více o historii a pověstech kolem pramenů minerální i prosté vody kraje. Další názvy statí jako Kouzlo blaženého Velehradu, Hledání Králova stolu, Záhadní habáni či Setkání s černou Madonou Vás zavedou do míst, jež jsou nově v centru pozornosti odborníků a samozřejmě i laiků, které láká tajemství skryté v naší historii. Kniha se věnuje i málo známým kamenným památníkům, tzv. čertovým kamenům Vizovické vrchoviny či skalním městům - například u Pulčína. Autorka v textu záměrně zdůrazňuje, že kniha vznikla především proto, aby upozornila na přírodní hodnoty, které se z našeho života začínají vytrácet. Také závěrečný doslov šéfredaktora Slováckých novin PaedDr. Jiřího Jilíka z Uherského Hradiště apeluje na náš vztah k přírodě, který se může projevit právě pozorností, věnované některé ze ztracených, nebo zapomenutých studánek Moravského Slovácka.
Kniha v pevné vazbě , 120 stranách textu a s téměř dvěma stovkami barevných fotografií stojí 185 Kč a je k dostání v Městském informačním centru, Masarykova 950 a v knihkupectvích.

Nahoru